Ev / Haberler / FİLİSTİN’İN TEPESİNE BOMBALAR YAĞARKEN KUDÜS KAN AĞLIYOR ( müslümanlar sadece konuşuyor ve kınıyor )

FİLİSTİN’İN TEPESİNE BOMBALAR YAĞARKEN KUDÜS KAN AĞLIYOR ( müslümanlar sadece konuşuyor ve kınıyor )

Onlarca Filistinliyi Şehit Eden İsrail’in Savaş Uçakları Gazze’yi Vurdu
(Kanlı pazartesinin bilançosu :60 ölü 3 bine yakın yaralı var)14-15 mayıs 2018

Hiç bir islam ülkesinin bir tane kendi yaptığı bir uçağı yok; hiç İslam ülkesinin kendi yaptığı otomobili ve motoru yok. Hiç bir İslam ülkesi uzaya gidebilmiş değil. Hiç bir islam ülkesi eknomik olarak gelişememiş hala sömürülmektedir.

Nerde kaldı koca imparatorluk kuran Osmanlı  ; nerde kaldı Safevi devletini kuranlar.

ben söyleyeyim Orta çağda kaldılar .

Hala birbiri ile ekonomik savaş yerine  mezhep çatışmaları yaparak iktidar kurarken dışarda , başka ülkelerinin silahlarıyla Şia ve sünni  savaşı yaparak birbirlerini yok ediyor müslümanlar. Hala hiristiyanların yaptığı motorlara binip bağımsız islam ülkesi diye haykırıyorlar. Evet müslüman çocukları ellerine sadece ip ve mancınıkla bırakan islam aleminin ulemaları, bilim adamları, siyasetciler ve yöneticiler yarattığınız teknoloji ile övünebelirsiniz.  Kafanıza uçaktan atılan bombalar yağarken siz hangi mahzenlerdesiniz.

Allah’a borcunuzu affettirmek için ibadet yapabilirsiniz bunları  gün boyu yapabilirsiniz ama toplumu bilimsiz, teknolojisiz  sizin demogojilerinizle yoksul fakir  ve taşla savaşmaya mahkum ettiğiniz için islam alemi yanıyor.

Allah’ın sizin ibadetinize ihtiyacı yok, siz ibadeti kendi cennetiniz ve kendi rahatınız için yapıyorsunuz; ama toplumu çalıştırmayarak onlara ilerlemeyi değil gerici felsefelerinizi empoze ettiğiniz için Kudüs yanıyor ilk kabe elden gitti.

Herkes Safeviler, Osmanlılar diye geriye bakınıp övünürken islam ülkeleri, Arap birliği onun karşısındaki ülkeler ve petrol zengini suudiler kendi köşklerinizde rahat yaşayın ama tarih sizi hiçbir zaman iyi gözle bakmayacaktır.

İslamiyeti perişan eden felsefeniz ve  kadınları sadece evlere kapatmaya bez parçalarına sararak kapanmaya zorlarsanız toplumun yarısını yok edersiniz. Kalan yarısı erkeklerde zaten bir işe yaramıyor.

İslam alemini birbirlerini mezheplerle boğazlamalarını sağlamaya devam ettiğiniz sürece bu gün yahudiler yarın hiristiyan alemi yeniden kendi uçakları ile tepenizde hangi devletinizi dağıtıcağının sırasını bekleyin.

Suudiler sanmasınlarki bizim paralarla amerika bize bakar paranın musluğu kesildiği zaman kime dayanacaksınız kendi toplumunu fakir ve perişan bırakan kendi ülkesinin ilerlemesini gelişmesi yerine kendi rahatlarına bakan siyasetciler sizi daha çok siyanist sopası ile dayak yersiniz

küçüçük israili koca islam alemi sadece kınıyor Filistililerin yanında oluyor yada kendilerinin söz sahibi olmadığı BM  toplantıya çağırıyor en sonda Arap birliği toplantı yı  üç gün sonraya alıyor. Gazze yandıktan Kudüs elden gittikten sonra sen kına yaksan ne olur yanında olsan ne olur filistinin üstüne her gün bombalar yağdıktan sonra

İbrahim CAN

KUDÜS ‘ün basındaki yansımaları (ilk iki  gün)

Aşağıdaki  alıntılar Milliyet’en kısaltılarak alınmıştır

Erdoğan, Abbas  (telefonla görüşmüş ve)

İsrail’in Filistinlilere saldırılarını kınadı.  (sadece kına yakmış)

hayatlarını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifa diledi. dünyanın bu zulme seyirci kalmaması gerekir , “İsrail devlet terörü estirmektedir. İsrail, bir terör devletidir.  İsrail’in yaptığı bir soykırımdır. Bu soykırımı lanetliyorum” dedi

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş Yegane çözüm, ümmetin bir araya gelerek zulme ve işgale engel olmasıdır.” dedi. (Diyanet bir şey yapamadığı için rahat konuşuyor)

 İran Dışişleri Bakanlığı..Filistinlilere yönelik “katliamını” kınayarak  uluslararısı toplumu müdahele çağrısı yapmış (kına yakmış, çağrı yapmış ama kimse dinlemiyor)

KKTC) Cumhurbaşkanı  Mustafa Akıncı,..Tel Aviv Büyükelçiliğini  Kudüs’e taşımasını kınadı

Pakistan hükümeti ve halkı Filistin  halkının yanındadır.

Kuveyt,..BM Güvenlik Konseyi’ni acil  toplantıya çağırdı

 

Mısır Dışişleri ..güç kullanılmasının kesinlikle kabul edilmediği belirtildi…Filistin halkının meşru haklarını tamamen desteklediği ifade edildi.

——————–

Arap Parlamentosu, Birleşmiş Milletler’e (BM)..Filistinlilere karşı gerçekleştirdiği katliamın durması için müdahale çağrısında bulundu. ..

Arap Birliği, ABD’nin hamlesiyle ilgili olarak Çarşamba günü olağanüstü toplanacağını açıkladı.


Filistin’in Birleşmiş Milletler.. BM Güvenlik Konseyi’ne (BMGK) acil toplanma çağrısında  bulundu.

72 yılda haritadaki devlet yer değiştirmiş yeni gelen azınlık iken yetmiş yılda ev sahibi azınlık durumuna düşmüştür.Sürgündeki halk ev sahibi sürgüne göndermiştir

“””Filistin dışındaki tüm Yahudileri, ‘’Ârz-ı Mev’ud’’da (Vâdedilmiş toprak) bir araya getirmek, daha sonrasında Hz. Süleyman’ın tapınağını Sion tepesine inşa ederek, Yahudileri tüm insanlığa üstün kılma idealine Siyonizm denmektedir.

Yahudilerin Sion macerası M.S. 70 yılında başlar. Roma kralı Titus, Kudüs’ü zaptederek Süleyman Mabedini yıkmış, hemen ardından bölgedeki tüm Yahudileri farklı coğrafyalara sürgün etmiştir. Sibirya, Avrupa ve Anadolu gibi Roma İmparatorluğunun kollarının uzandığı uç bölgelere Yahudiler özenle dağıtılmış, ayrıştırılmıştır.

Yahudiler sürgün sonrasında sürekli kendilerini kurtaracak ve Kudüs’e geri götürecek bir Mesih bekliyorlardı.

İngilizlerin, Ortadoğu’nun zenginliklerinden yararlanmak, İslam ülkelerini bölmek ve Filistin’de bir Yahudi devleti kurmak için dünya Yahudilerini tek bayrak altına toplama fikrini ortaya attığını görürüz.

Sion davasını aşılarken, genç Yahudi talebeler de boş durmuyor ve dernekler kuruyorlardı. 1878’de Rusya’da birçok muhtelif cemiyetler ortaya çıkmaya başladı.

Siyonistler hedefleri doğrultusunda kendi ırklarına kıyımlar gerçekleştirenler ile kol kola olmaktan çekinmemişler ve bu kıyımları, İsrail’e yapılacak göç için desteklemişlerdir.

http://akademikperspektif.com/2014/09/13/tarihi-boyutu-ile-israilin-kurulus-sureci-ve-osmanli/

“””

Filistinliler, İsrail’in kuruluşunu Nekbe yani ‘Büyük Felaket’ olarak adlandırıyor.

——————————————————-

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu,..Gazze sınırında düzenlenen barışçıl gösteriler sırasında  55 Filistinliyi şehit etmesinin “meşru savunma” olduğunu iddia etti.

İsrail Başbakanı Netanyahu, ABD için “Dünyada daha iyi bir dostumuz yok. Tarihi tanıyarak tarih yazdınız. Bu anı hatırlayın, Trump tarih yazdı. ABD ve İsrail’i her zamankinden daha fazla yakınlaştırdı” dedi. Bugünün kendileri için ‘zafer günü’ olduğunu söyledi.

Beyaz Saray.. 52 Filistinliye ilişkin “İsrail’in kendisini savunma hakkı var” açıklamasını yaptı.

ABD Dışişleri Bakanı..İsrail ve Filistinliler arasında barışın sağlanmasını istediklerini öne sürdü.

————————————————————

Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Yüksek Komiseri..insanın şoke eden ölümü ve yüzlerce insanın yaralanması hemen şimdi durmalı. Yaşam hakkına saygı duyulmalı. İnsan hakları ihlallerini gerçekleştirenler hesap vermeli.

(BM) Genel Sekreteri Antonio..Gazze Şeridi’nden gelen  haberler beni çok kaygılandırıyor.” diye konuştu.

BM Genel Sekreteri Guterres..Filistinlinin hayatını kaybetmesi ve yaralanması alarm verici.” dedi.

BMGK) İsrail askerlerinin imza attığı katliamı soruşturmasına yönelik teklif ABD’nin engeline takıldı. Söz konusu öneri Kuveyt’ten gelmişti.


Avrupa Birliği (AB), İsrail’in Gazze’de yaptığı  katliama zayıf tepki göstererek, “İsrail, barışçıl gösteri hakkına ve güç kullanımında orantılılık ilkesine saygı göstermelidir”

İngiltere Başbakanlığı..ölümlerden dolayı endişe duyulduğu belirtilerek, itidal çağrısı yapıldı.

Fransa Dışişleri Bakanı…ABD’nin büyükelçiliğini taşıma kararını onaylamadıklarını söyledi.

İtalya Dışişleri Bakanı..katliama ilişkin endişe ve derin üzüntü duyduğunu belirtti. (endişelenmiş)

Yunanistan,..barışçıl gösteri düzenleyen Filistinlilere karşı saldırılarını “nefret ve derin endişeyle” karşıladığını bildirdi.

Yeni Zelanda Başbakanı..Meydana gelen şiddeti kınıyoruz” açıklamasını yaptı.

Ardern, “ABD’nin temsilciliklerini Kudüs’e taşıyacaklarını açıkladığında bunun

 

Meksika’nın başkenti Mexico City’deki ABD Büyükelçiliği’nin önünde toplananlar, İsrail’i protesto etti.

Filistin’in komşusu Ürdün’ün başkenti Amman’daki gösteride, İsrail bayrakları yakıldı.

 

hakkında admin

Ayrıca Kontrol Edin

En Uzun Bitmeyen Gece

Sarıkamış 22 Aralık 1914 Sarıkamış karlar altında Günlerden ayaz Sabahları kar buz ve beyaz Paltoları ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.