İÇİNDEKİ DEVİ UYANDIR

İÇİNDEKİ DEVİ UYANDIR

Pek çok insan için, rüya artık silinmiştir ve onunla birlikte, kendi kaderimizi biçimlendirme irademiz de yok olmuştur. Kazanan kişi olabilmeyi getiren o güven duygusunu kaybetmiş pek çok kişi vardır. Çoğumuzun asıl istediği şeyi elde edemeyişimizin nedenlerinden bir, doğrudan odaklanmayışımızdır.  Gücümüzü hiçbir zaman tam anlamıyla konsantre edemeyişimizdir. Çoğu insanlar gelişigüzel yaşarlar, belli bir konunun hakkından gelmeye karar vermezler.(16)

İnançlarımız birer sorgulanmaz emirdir. Bize her şeyin nasıl olduğunu, neyin mümkün, neyin imkansız olduğunu, neyin yapabilip neyi yapamayacağımızı onlar söyler. Her eylemimiz, her düşüncemizi, her duygumuzu onlar biçimlendirir. Sonuçta, hayatlarımızda gerçek ve kalıcı değişikler yaratabilmek için önce inanç sistemimizi değiştirmek şarttır. İnanç sistemimizi kontrolünü ele almadıkça, standartlarınızı istediğiniz kadar yükseltin, onları destekleyecek inancı içinizde bulamazsınız. (21)

Görüyorsunuz ya hayatta ne yapacağını pek çok insan bilir ama bildiğini yapan insanların sayısı çok azdır. Bilmek yetmez eyleme geçmeniz gerekir. (22)

“Kendi mezarımızı kendi dişlerimiz ile kazıyoruz”   Thomas Moffett (24)

Size yararlı olacak şeyleri sarılın hemen uygulamaya koyun(27)

Farklı eylemler farklı sonuçlar getirir. Neden? Çünkü her eylem, harekete geçirilmiş bir sebeptir, onun etkisi daha önceki etkilere katılır ve bizi belli bir  yöne doğru iter. Her yön nihai bir hedefe gitmektir – ve işte o bizim karakterimizdir. Hayatlarımızı biçimlendiren arasıra yaptığımız şeyler değil sürekli olarak yaptığımız şeylerdir. Benim inancıma göre sizin de kaderiniz, karar anlarında biçimlenmiştir. Şu anda her gün vermekte olduğunuz kararlar, hem bu gün kendinizi nasıl hissettiğinizi, hemde doksanlı  (sonraki) yıllarda ve daha sonra kim olacağınızı biçimlendirecektir. (31)

Eğer nasıl yaşayacağınız konusunda karar vermezseniz, eh o da bir karar sayılır, öyle değil mi? Kendi kaderinizi çizmek yerine çevrenin yönetimine girmeye karar vermişsiniz demektir. (33)

Eğer hayatta neleri kabul edeceğiniz konusunda bir taban standart koymazsanız hak ettiğiniz çok aşağısında davranışlara, tutumlara ve düzeysiz bir hayat kalitesine doğru kaymanın çok kolay olduğunu görürsünüz. (34) Eğer karar verirseniz yapamayacağınız hiçbir şey yoktur. (35)

Hayatınız yeni, tutarlı ve adanmış bir karar verdiğiniz anda değişir.(36)

Kararlar hem sorunların,  hem de inanılmaz sevinçlerle fırsatların kaynağı olabilmektedirler. Görünmezi görünür kılma sürecinin kıvılcımı, bu güçte yatar. Gerçek kararlar, rüyalarınızı gerçeğe dönüştüren aracılardır.

Derleyen:İbrahim Can.. Yazar

hakkında admin

Ayrıca Kontrol Edin

Muş ovasında karlı ilk bahar Lale ve murat Köprüsü manzarası

Muş (Ermenice: Մուշ, Kürtçe: Mûş), Muş ilinin merkezi olan ve ile ismini veren şehirdir. Ayrıca …

2 Yorumlar

  1. İlgi çekici bir yazı dizisi olmuş 🙂

  2. Evet doğru, beynimizi bedensel, zihinsel, duygusal ve sosyal yönden geliştirmediğimizde negatif yönde bir gerileme başlıyor ve bu kişide kişilik, karakter ve davranışsal bozukluklarıda beraberinde getiriyor.

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

error: Content is protected !!