Ev / Haberler / Rus uçağının düşürülmesi ile Türk dış politikası yalnızlaşması ve batıya doğru yaklaşması

Rus uçağının düşürülmesi ile Türk dış politikası yalnızlaşması ve batıya doğru yaklaşması

2001 Türkiye’nin ekonomik krizinden sonra New İslam modelini uygulamaya başlayan Türkiye İslamiyet’in Şii karşıtı özellikle Hanefi mezhebinin ağırlıkta olduğu İktidar kliği hükümet etmeye başladı. İmparatorluktan cumhuriyete geçiş esnasında Türkiye’nin kuruluş Teokratik yönetim biçimini Osmanlının yıkılış nedeni olarak gördü. Bu nedenlerle Teokratik düzenden kopuş yaratmak için Cumhuriyetin ağırlık olarak laik temeller üzerine kuruldu. Cumhuriyetin yeniden restorasyonu mücadelesi veren -New İslam-modeli (yedekli BOP projesi) teokratik klik cumhuriyetin laiklik prangalarından kurtulma mücadelesi içinde önce basınla sonra Üniversiteleri ele geçirme mücadelesi içinde her kulvarda savaş verdi. Sonrasında askerlere emperyal Gülen cemaati ile girilen ortaklıkta özellikle Amerika ve Avrupa’yı da arkasında alarak büyük bir kumpasla (Ergenekon ordusu diyerek) bütünsel bir temizliğe (restorasyona) girildi. Tüm bunlar yapılırken Cumhuriyetle mücadele içindeki cemaatlerin 12 eylül sonrası sağ milliyetçi sol demokrat kadrolar darbeler içinde idam v e ömür boyu hapis ile kıyım yapılırken 12 eylülün darbesinin dokunmadığı hiçbir kadrosunu kıyıma uğramadığı ayakta kalan teokratik gruplar yargı alanındaki kadro yetiştirme birikimlerinden faydalanarak belediyecilik kadrosunda yetişmiş elemanlarla 2001 ekonomik krizinden sonra hükümet etmeye başlayarak süreç içinde; yargı aracılığı ile asker üzerinde darbe yapıldı.

Denizcilikte tüm muvazzaf ve diğer emekli generaller bile darbeci ve darbeye teşebbüs suçlaması ile askerlerin yürütme ve yasama ve basın üzerindeki Cumhuriyetin kurulmasın öncü rolü ile toplumdaki askerin yüksek algısı ile laik kadrolar ve askerin üstünlük imajı kırıldı. Ve siyaset yapma siyasiler üzerindeki hakim imajı yıkıldı. Tüm bunlardan sonra emperyal Gülen cemaati taşeron olarak kullandıktan sonra ve  askerin üstünlük imajı yıkıldıktan sonra cemaate ihtiyaç kalmamıştı. Dünya üzerinde Amerika’nın yeşil kuşak projesine uygun cemaat okulları ile dünya üzerinde belli bir imaja sahip olan cemaat Türkiye’de ki yeni İslam anlayışlı iktidarla ortaklığın zayıflayacağı ve buna tedbir amacı ile aynı zaman miti takibe alarak bilgi toplaması yine başbakanlıklardaki kamera kayıtları ve yine siyasi liderlere kurulan kamera ile şantaj yapılmasıtüm bunlar amerikada yetişmiş kadroların icraatlarıydı.

hakkında admin

Ayrıca Kontrol Edin

Turkiye’de muhalefet ve iktidar

turkiyede muhalefet neden iktidar olamıyor. iktidar: seçimi kazanan iktidar lideri yoluna devam ederken, kazanamayan muhalefet ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.