İkinci Haçlı seferi ‘ ekonomik savaşları ‘ ve düşündürdükleri

“”Trump: Kudüs kararı””

”TANRI İSRAİLİ KORUSUN TANRI FİLİSTİNİ KORUSUN

VE TANRI AMERİKAYI KORUSUN”

Ve Tanrılar savaşı başladı. Kudüs; İskenderiye ve Mezopotamya kültürünün cazibe merkezi olarak yükseldiğinde çok tanrılı dünyadan tek tanrıyı (semavi dinleri) yarattı.

Yeryüzündeki çok tanrılı yaşamda yeryüzündeki her nesne tanrılaştırılırken gerçekte bulunamayan tanrı göğe çekildi. Semavi dinler tanrıyı nesneden ayırıp ; tanrı her şeydir her yerdedir diyerek yeryüzündeki tanrılar savaşını sonlandırdı; tanrıda birliği sağlayarak tanrılar savaşına son verdi.

Tanrıda birlik toplumlarına ilerlemesini bir evresiydi. Semavi dinler küçük tanrılar savaşına son verdiği gibi aynı zamanda yeni birleştirici güçlü bir felsefe ile Semavi tanrıyı yarattı. Bu semavi tanrı; tanrıda birliği yaratığından tüm semavi dinler birbirlerini besleyerek büyüdüler. Daha sonra semavi tanrı mücadelesi semavi yeni dinleri ortaya çıkardı. eski ahit(tevrat) ve yeni ahit (incil) son kitap (Kuran) ile yeni kitaplarını yazarak toplumlara  değişmez Anayasa koydular. Çok tanrıların dünya toplumu ayrıştırıcı olduğundan tek tanrı bütünleştirici olarak toplumların inançlarını daha rahat doyurdular.

Semavi dinlerin kurulduğu tüm modern dinlerin Kudüs felsefik ve yaşam tarzlarının biçimlendiği çıkış merkezidir

Şimdi Tevratın tanrısı ile İncilin tanrısı Kuran’ın tanrısına karşı ittifak yaptı.

Artık tanrılar savaşı başladı. İslam dünyasının geri kalmışlığı teknolojik geriliğinde ikinci dünya savaşından sonra Kudüs’e ikinci haçlı seferini başlattı. Kudüs’te İsrail devletini kurdular.

Ne yazık ki İslam alemi bilim insanı teknoloji insanı yerine hurafe üreten din adamları yüzünden tepelerimizde Amerika jetleri uçmaya başladı. Amerikan uçakları gökyüzünde uçarken yerli kabileler gibi gökyüzüne bu bizim yeni tanrımız bumu acaba demeden geçemiyorum.

Evet gökleri ele geçirdiler Uzayı ele geçirdiler. Bizim İslam aleminin merkezi Mekke de Altından gökdelenler ile altından yapılmış amerikan arabaları ile caka satarken Amerika’ dan kendi savunmaları için uçak filosu satın almaktalar. Dolayısıyla arapların koruyucusu ve hamisi Amerika’dır.

Allah’ın araplara bahşettiği petrol paraları Amerika bankalarına ve yatırarak onların tanrısına hizmet etmektedir. Dolayısıyla İslam dünyasının üzerine bombalar yağdırmakta mezhep savaşları ile İslam dünyasını birbirine düşman yapmakta oda yetmediğinde en ilkel İslam mezheplerini hortlatarak onların eline silah vererek İşid aracılığı ile İslam dünyasını yeryüzünde kana bulamaktadırlar.

Siz hiç Protestan mezhebini savunan ile Katolik mezhebini savunan devletlerin birbirlerine savaş ilan ettiğini gördünüz mü? (onların mezhep savaşı orta çağ da kaldı)

Artık İslam dünyası kendi tanrısına sahip çıkmalıdır. Allah adını anarak Allah a sabahlara kadar ibadet ederek gökyüzünde dolaşan uçan demirleri defedemeyiz. Hz Ali “ilim Çin de de olsa ilim gidin alın” diyor. Allah size ilim irfanı Müslümanlara altın tepside vermiyor.

İlim ve irfan çalışanındır. Ve İlim sahibi dünyanın sahibidir. Aynı zamanda kendinin sahibidir.

İlimden uzak bir yaşam toplumu kölelikle yaşama mecbur etmektir. Onların tanrısı bizim göklerimizde dolaşır (uçan demirleri) bizim tanrımızın uçan demirlerini gökyüzümüzde dolaştırmazsan kendi tanrımızında dünya da hükmü kalmaz.

Bizim din ulemasına sesleniyorum kendi ulemanızdan daha çok din ve ilimi birleştiren ilim ulemasını geliştirin yoksa İslam dünyasının üzerinde kara bulutlar dolaşmaya devam edecektir.

Kendi ulemanızı büyüterek (sürekli ibadet eden) değil topluma insanlığa hizmet eden toplumlar yetiştirin. Sizin İbadetinize Allah’ın ihtiyacı yok . İbadet kendi nefsini terbiye için ve allahın ibadet edenlere cenneti müjdelemiştir. Kuran’da İbadetin savaş hallerinde yolculuk da ve çalışma esnasında terk edilebileceği mevcut iken: toplumları üretim yapan çalışmaya sevk eden toplumlar geliştirmediğimiz de yaratılan İslam kültürünün islam aleminin gelişmesini ilerlemesini engellediğinde insanlarımızı ve İslam dünyasını diğer toplumların kölesi durumuna düşürürsün

İnsanları sadece ibadete değil Allah için hak için Allahın kulları için onları çalışmanın büyük ibadet olduğunu insanların çalışmaktan kaçmak için ibadet değil (tembelliğe alıştıran) çalışmayı bütünleyen ibadet ile Allah’a daha yakın olacağını bu nedenle insanın çok ibadet ile değil çok çalışmakla hakka hizmet edeceğini bu da İslam aleminin gelişmesini dolayısıyla İslam dininin gelişmesini sağlayacağını Gazzali gibi Kelamdan söz üreten değil; maddeden yeni bir dünya yaratan islam dünyası ile islam dünyasını zenginleştirin

Fakirlik köleleştirir zenginlik özgürleştirir. Fakir toplumlar diğer milletlerin kölesi olur

(Avrupa ve Amerika ya en alt tabakada çalışmak için kaçan İslam dünyasının milletler değil) şimdiki islam dünyası toplumu fakirleştirerek ortaçağdaki batıdan doğuya değil toplumları fakirlik göçünü doğudan batıya doğru yapılmakta dolayasıyla İslam dünyası fakirlik ve köle kültürü kültürü üreterek islam dünyasını ikinci sınıf toplum durumuna düşürmüşlerdir.

Kendi çağımızda Birinci haçlı seferlerindeki gibi Avrupa dan doğuya: doğunun zenginliklerini görmeye doğunun bilimini görmeye gelsinler.

Müslüman alemini bölüp parçalayıp ellerine silahlar tankları verip Müslümanı Müslümana kırdırmasınlar. Uçakları bombaları satıp Irak’ı Suriye’yi tüm doğu kültürünü ile yerle bir etmesinler.

Sıcak petrol paraları ile altından yapılmış en yüksek kulelerde yaşayan Arapların hala kabile devrini yaşayan Vahhabilere sesleniyorum. Artık islam alemini hurafe yaşam tarzları ile kadınları kapatarak iş dünyasından otomobil sürmesini engelleyerek siz uçak ve ilimi üretemezsiniz.

Başkalarından uçak satın alarak onların izin verdiği kadar gökyüzünün sahibi olursunuz

o yüzden diyorum ki : göklere sahip olan yeryüzüne de sahip olur.

Ve Amerika İsrail i ve başkent olarak KUDÜS’Ü tanıdı. İslam dünyası sadece karşı çıkar gibi yaparak konuşmakta olanı biteni sadece sözde(KAHHAR yaparak) dolayısıyla sadece seyretmekte .Ya da güneşe(yakıcı silah ve bombalara) taş atmakta(Filistin direnişi gibi)

hakkında admin

Ayrıca Kontrol Edin

Muş ovasında karlı ilk bahar Lale ve murat Köprüsü manzarası

Muş (Ermenice: Մուշ, Kürtçe: Mûş), Muş ilinin merkezi olan ve ile ismini veren şehirdir. Ayrıca …

Bir yorum

  1. İslam camiasını hakikaten cahilliği, ilkelliği ve hurafelere olan bağlılığı geri bıraktı. Elindeki petrol ve diğer kaynakları ilime ve gelişime harcamak yerine, zevkü sefa ve gösterişe harcadılar! Dini bir inanç sistemi olmaktan çıkarıp materyalist bir rant aracı haline getirdiler ve utanmadan batıyı kâfir diye kötülediler. Müslümanların aynaya bakıp özeleştiri yapma zamanı çoktan geldi.
    İnsan için, yalnızca çalışmasının, gayretinin, hâlis niyetlerinin karşılığı vardır” (Necm Suresi, 39. Ayet)

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

error: Content is protected !!