Toroslar Cocak deresi, Yörük yaylaları ve zirveden iniş manzaraları

Cocak deresini seyrettik ve oradan  arkadaşımızın öz dayısı Yörük çadırını ziyaret ettik. dönüş yolculuğunda  kocaman bir leylek sürüsü  gördük. Adeta Torosların zirvesindeki gölet in kıyısında onbin lerce leylek kışa hazırlık için  toplanmış nüfus sayımı yapar gibi konaklamışlardı.

Yakından çekim yapmamıza izin vermediler, yine de sizler için bir kaç kare yakaladık. (Dün Torosların zirvesinde leylekler resimlerini yayınladık) Ama sürünün seyrine doyum olmuyordu , birde bunun geri dönüşü vardı. Küçük sellerin yardığı yollardan nasıl geri döneceğimizi düşünerek hava kararmadan fazla leylekleri ürkütmeden yola devam ettik. Yol hemen düzlenmişti. (Toroslardan maden ocaklarına taşınan cevherler için herhalde) ve geri dönüşümüze yaşlı katran  ağacı ziyaret etmeden geçmedik tabii bu arada katran ağacı (çam) kozalağından kozanlı arkadaşımızın ağaca tırmanarak ince kıvrımlı kozalakları toplayıp onları kuşlara çevirmek için topladık  Tabi Dümbelek boğazının loş ışıktaki akşam görüntüleri sizler  için derledik iyi seyirler

hakkında admin

Ayrıca Kontrol Edin

Muş ovasında karlı ilk bahar Lale ve murat Köprüsü manzarası

Muş (Ermenice: Մուշ, Kürtçe: Mûş), Muş ilinin merkezi olan ve ile ismini veren şehirdir. Ayrıca …

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

error: Content is protected !!