Ev / Fotosanat / Antalya Resimleri / Antalya (Minicity) minyatür tarihi değerlerimiz

Antalya (Minicity) minyatür tarihi değerlerimiz

Antalya Kanyon Mini City Müzesi

Antalya’nın yeni gözdesi, eğlence ve kültür merkeziMinicity‘e hoş geldiniz.

Antik çağlardan günümüze binlerce yıllık Anadolu uygarlıklarının en seçkin mimari eserlerinin minyatürleri sizi bekliyor.

Minicity’deki tüm minyatürler titiz araştırmalar, rölöve ve fotoğraflama çalışmaları sonucunda yaratıldı.

Orijinallerinin 1/25 oranına küçültülen eserler, uzman maketçilerin sabırlı ve titiz çalışmaları sonucunda şekillendi.

Anadolu uygarlıkların eşsiz eserlerinin bir araya geldiğiMinicity‘de gezerken, zaman içinde de yolculuğa çıkacak, Türkiye’nin zengin tarihini yeniden keşfedeceksiniz.

Mini City Konyaaltı Beachpark girişine yakın konumdadır. Geçmişten günümüze kadar olan dönemde Anadolu medeniyetlerinin örnekleri yer almaktadır.

Orjinaline mümkün olduğunca benzer olabilmesi için bir çok araştırma ve fotoğraf çalışması yapılmış olup 86 minyatür bulunmaktadır. Hepsi uzman üreticiler ve model tasarımcıları tarafından kendi boyutunun 1 / 25 küçüklüğünde yapılmıştır.

Girişte her binanın ayrıntıları ile ilgili kitapçık alırsınız ayrıca parkta dolaşmak zaman alacağından her binanın tam geçmişi ile ilgili Türkçe, İngilizce, Almanca, Ruşça ile hazırlanmış ses sürümünü alabilirsiniz. Eğer Türk tarihi hakkında bilgi öğrenmek istiyorsanız bu tur size çok şey katacaktır.

130 yılında Roma İmparatoru Hadrianus ziyareti anısına uygun olarak Antalya’lılar tarafından yapılmış Hasrian kapısı dahil olmak üzere pek çok sergi bulunmaktadır.

Şehrin merkezinde bulunan Antalya’nın simgesi haline gelmiş Yivli Minare Camisi Selçuklu Sultanı Alaeddin Keykubat tarafından yaptırılmıştır.

Aspendos tiyatrosu mimar Zenon tarafından dizayn edilmiştir ve Aspendos Antik şehrin en önemli simgelerinden biri haline gelmiştir. Muhteşem güzellikteki tiyatro 15.000 ziyaretçi kapasitelidir ve günümüzde özel konserler için kullanılmaktadır.

Tahtalı Dağı yangını dışarı çıkartmıyor olması bazı antik kaynakların belirtmesine göre Chiemera efsanesi için Likya’nın önemli bir yer olduğunu gösteriyor.

Orijinal St.Nicholas küçük klisesi gerçek noel baba olarak bilinen St.Nicholas ölümünden sonra inşa edilmiş olup, 529 yılında deprem sonrası yıkılmıştır. Yerine bir bazilika inşa edilmiş olup hala orijinal bazı bölümler ziyaret edilebilir durumdadır.

Bölgede restoran, çocuk oyun alanı bulunması yetişkinlerin her bina hakkında detay alabileceği zamanın oluşmasını sağlamaktadır.

Mini City her gün 8:00 ile 19:00 saatleri arasında açıktır ve girişi çok uygun bir rakamdır.

Minicity Ziyaret Etmek Oldukça Ucuz!

hakkında admin

Ayrıca Kontrol Edin

Turkiye’de muhalefet ve iktidar

turkiyede muhalefet neden iktidar olamıyor. iktidar: seçimi kazanan iktidar lideri yoluna devam ederken, kazanamayan muhalefet ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.