yazarın diğer yazıları

Kaybedenler kulubu acil dağıtılmalıdır.

Bir seçimi daha geride bıraktık ama sosyal demokrat-larda iktidarın peşini bırakmadı. Oy vemekten bıkan bir teokratlarınız olduğu sürece teorilerniz hep çöker. İktidar iyi hesap yaptı. Tatilciler ve sağa oy vemeyen demokratlar ve solla beraber  yürümek istemeyen milliyetçiler bir kez daha kaybetti ve iktidardakiler çok çalışmadan yine kazandı. Muhalefet kendi reislerinin elmayla armudu birleş tirmesi gibi ek-le—me -din olamadan bir hezimet daha yaşadılar. Her ne hassa bunlar kazanmış gibi yollarına aynen devam ediyorlar

 Az olsun benim olsun diyor;  kötü muhalefet., Büyük götüren benden değil hür-süz, hır-sız, ar-sız diye diye ülkeyi  demokratlıktan el birliği ile uzaklaştırmaktasınız. Tek adam dönemine geçilirken  fiili başkanlıkta yaptırırsınız siz.

Yavru vatandan sonra yavru-kurt muhalefetimizde  oldu ama oda kaybetti. Kaybedenler ne zaman tarihten ve liderlikten çekilecekler  (siz çekilmezseniz onlar hep kazanacak); artık bilmiyorum:

Ama herhalde iktidarın zalimleşmesini bekliyorlar. Üstelik altımızda işid ateş yakmışken kim kimi tutuşturur.

 Başarısız olan muhalefetten çekilmelidir ve başkalarını da başarısız  olma fırsatı verilmelidir. Yoksa tek adamla birlikte sizde iktidarın küçük  ortağımısınız.
Açıklayın öğrenelim kaybedenler kulübü.

İbrahim Gozel

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

error: Content is protected !!